З тих пір для юнака життя, здавалося, втратила всякий сенс. Нічого не клеїлося. В армію його не взяли через маленький зріст. Хотів потрапити в авіацію, але війна закінчилася раніше, ніж він закінчив льотні курси. З роботи поштмейстера його вигнали за читання на робочому місці. А його збірку віршів «Мармуровий Фавн» з тріском провалився.
Він переїжджає в Новий Орлеан, де друзі радять йому кинути поезію і зайнятися прозою. Перші три романи не справили великого враження ні на критику, ні на читачів. Але Фолкнер не здавався і четвертий роман «Шум і лють» отримав блискучі відгуки критики.
В той же час любов всього його життя Естелл Олдхем, якій він присвятив свої перші вірші, розлучається з чоловіком і виходить за нього заміж.
Фолкнер продовжує писати, однак на батьківщині його цінують мало — його романи занадто складно сприймати, до того ж він не дає читачеві можливості відвернутися від буденних проблем, що було так необхідно людям в роки великої депресії.
Фолкнер намагався поправити своє фінансове становище, пишучи сценарії до фільмів, не залишаючи роботи над романами і розповідями.
У 1950 році він був удостоєний Нобелівської премії за внесок у розвиток американського роману. До того часу здоров'я Фолкнера було сильно підірване — позначилося зловживання алкоголем.
Романами «Місто» та «Особняк» Фолкнер підвів риску під історією родини Сноупсов, яку він почав в 1940 році в «Селище». У 1962 році він почав писати свою останню книгу «Викрадачі». Але закінчити рукопис йому було вже не судилося.
Помер Вільям Фолкнер 6 липня 1962 року в Оксфорді, штат Міссісіпі.
Немає коментарів:
Дописати коментар