субота, 23 квітня 2022 р.
четвер, 21 квітня 2022 р.
21 квітня бібліотекарі філії взяли участь у Міжнародному мережуванні «Зустрічайте агентів змін у бібліотеках», яке проходило в онлайновому режимі на платформі ZOOM.

середа, 20 квітня 2022 р.
Бібілотека - філія №8 Світловодської ЦМБС прийняла участь в акції "Прикрась Великоднє дерево" . #доперемогиразо
вівторок, 19 квітня 2022 р.
Великодні кролики своїми руками.
Сьогодні в бібліотеці-філії №8 малеча не тІльки дізнались багато цікавого про традиції святкування Великодня в Україні, а й на майстер - класі навчилася роботи таких чудових Великодніх кроликів.
понеділок, 18 квітня 2022 р.
Всеукраїнський онлайн-конкурс з правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих»









неділя, 17 квітня 2022 р.
«Ювілейна планета» 85 років від дня народження Володимира Григоровича Рутківського
85 років від дня народження Володимира Григоровича Рутківського (1937), видатного українського поета, письменника, лауреата літературних премій імені Лесі Українки, імені Миколи Трублаїні, імені Віктора Близнеця та Національної премії України імені Тараса Шевченка
«Вірю не стільки в себе, Скільки у своїх героїв…»
Володимир Рутківський
Володимир Рутківський народився 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве Чорнобаївського району Черкаської області. Закінчив хіміко-технологічний факультет Одеський політехнічний інститут, а згодом у 1975 році – вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Максима Горького.
Працював кореспондентом одеських газет, був редактором Одеського обласного радіо та сценаристом Одеської кіностудії, завідувачем відділом одеської обласної газети "Одеські вісті".
Рутківський видав декілька поетичних збірок. Проте справжню популярність принесли твори для дітей та підлітків, зокрема повість "Сторожова застава", яку було екранізовно.
У 2011 році Рутківський став лауреатом премії "Книга року Бі-Бі-Сі" за двотомний історичний роман "Сині Води". Битва на Синіх Водах – історична подія, яку сміливо можна назвати вікопомною для України. Завдяки поразці, яку Золота Орда зазнала від об’єднаного литовсько-руського війська, наші землі почали звільнятися від монголо-татарських загарбників, а деякі міста, у тому числі й Черкаси, утвердили саме право на своє існування.
Своїм однойменним романом лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка 2012 року, Володимир Рутківський дає багато відповідей. А ще закручує нас у вир надзвичайно яскравих подій і знайомить із багатогранними особистостями, більшість яких справді жили понад 600 років тому.
пʼятниця, 8 квітня 2022 р.
08 квітня весь світ традиційно відзначає Міжнародний День ромів – свято ромської культури, історії та національної ідентичності.
Точкою відліку міжнародного ромського руху вважається подія, що відбулась 8 квітня 1971 року. В цей день у одному з передмість Лондона зібралися юристи, дипломати, письменники, науковці, лідери ромських громад з метою заснувати Міжнародну ромську організацію і розпочати спільні дії із захисту прав ромів. Делегатами першого Всесвітнього Ромського конгресу були представники з 14 країн світу. На Конгресі були прийняті рішення про Національний Прапор – синьо-зелене полотнище з червоною чакрою (колесом) посередині (кольори прапора символізують небо і землю, а червоне колесо – кочове життя), Герб та Гімн ромського народу, написаний на основі народної пісні «Джелем, джелем».
За даними Всеукраїнського перепису населення, чисельність ромської спільноти в Україні становить 47,6 тис. осіб (0,1 відсоток населення країни).
Уряд України та міжнародні неурядові організації докладають значних зусиль до розвінчання стереотипів по відношенню до ромів та популярізації ромського мистецтва, музики та літератури. Зокрема протягом останніх років у нашій державі було опубліковано кілька десятків оригінальних книжок ромською мовою, авторства Матео Максимова (Франція), Броніслави Вайс (Польща), Катаріни Тайкон (Швеція) та українських ромських авторів – Міхи Козимиренко, Миколи Їльїна і Рані Романі (Раїса Набаранчук). Досить часто ромські мотиви також зустрічаються у класичних творах української літератури, зокрема у творчості видатних українських поетів та письменників: Степана Руданського, Михайла Старицького, Миколи Гоголя, Івана Франка, Сидора Воробкевича, Ольги Кобилянської, Олеся Гончара та інших.
середа, 6 квітня 2022 р.
ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ЗАГРОЗ В ІНТЕРНЕТІ?
Ти – сучасна дитина з так званого покоління Z і не знаєш світу без Інтернету. Кожен третій користувач всесвітньої мережі на планеті – це дитина.
Проте всесвітня павутина містить у собі чимало загроз і небезпек, зокрема пов’язаних із життям та здоров’ям дитини.
Поради для тебе, вміщені нижче, допоможуть зробити онлайн-простір більш безпечним.
А ще в нашій бібліотеці можна почитати багато цікавих книжок з означеної теми, наприклад, такі: