вівторок, 25 лютого 2025 р.
понеділок, 24 лютого 2025 р.
Дорогі читачки бібліотеки !
Щиро вітаємо вас з Днем української жінки – святом, яке вшановує силу, мудрість і красу наших жінок! Українські жінки завжди були символом незламності, натхнення та любові. Вони зберігали мову, культуру та передавали найкращі традиції наступним поколінням.
Нехай у ваших серцях завжди панує гармонія, у домівках – тепло і затишок, а мрії здійснюються! Дякуємо, що ви любите книгу та знання, адже саме вони роблять світ світлішим!
Коротка історія свята
День української жінки відзначається 25 лютого – у день народження Лесі Українки, однієї з найвеличніших поетес України. Це свято покликане вшанувати внесок українських жінок у культуру, науку, суспільне життя та боротьбу за незалежність.
Жінки в історії України завжди відігравали важливу роль: від княгині Ольги та Роксолани до сучасних науковиць, волонтерок та захисниць. Вони є берегинями традицій, творчинями майбутнього та символами сили нашого народу.
Нехай це свято надихає всіх нас цінувати та підтримувати українських жінок у їхніх досягненнях! 💐
неділя, 23 лютого 2025 р.
пʼятниця, 21 лютого 2025 р.
четвер, 20 лютого 2025 р.
Небесна Сотня: Живий приклад нескореності
У бібліотеці відбулася година пам’яті, присвячена Героям Небесної Сотні – людям, які віддали своє життя за свободу та незалежність України. Захід об’єднав учнів, педагогів та всіх небайдужих громадян, які прийшли вшанувати пам’ять загиблих.
Ведучі нагадали присутнім про події Майдану,
які стали переломним моментом в історії нашої держави. Учасники переглянули
документальні кадри тих днів, слухали уривки зі спогадів очевидців, читали
поетичні твори, присвячені Героям. Особливо зворушливою була хвилина мовчання,
під час якої всі запалили свічки пам’яті.
Однією з ключових частин заходу стала
інтерактивна дискусія "Що для мене означає свобода?" Учасники
ділилися своїми думками, залишаючи записи на символічному "Дереві
свободи". Крім того, у форматі рольової гри молодь обговорювала, як би
вони вчинили в різних історичних обставинах Майдану.
Завершився захід словами вдячності та побажанням берегти пам’ять про Героїв Небесної Сотні. Адже їхня жертовність – це нагадування про цінність свободи та відповідальність кожного за майбутнє країни.
середа, 19 лютого 2025 р.
Як гадаєте, чи є такий символ у світі, що вміщає у собі всю силу, волю і сміливість народу? Є, і це — Тризуб. З Днем Державного Герба України! В бібліотеці до цього дня проведено історичну годину “Тризуб. Історія державного символу” . Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед нами сьогодні.
четвер, 13 лютого 2025 р.
середа, 12 лютого 2025 р.
понеділок, 10 лютого 2025 р.
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
вівторок, 4 лютого 2025 р.
Сторінки життя і творчості
У 17 років її видали заміж за урядового чиновника Йозефа Нємеца, по суті, чужого їй за своїми інтересами та характером. Проте саме завдяки йому Нємцова, перебуваючи у Празі (1842—1845рр.), зблизилася з передовою творчою інтелігенцією, передусім з поетом В. Б. Небеским, під впливом котрого почала писати.
Нємцова цікавилася українською культурою, зокрема народною прозою. У нарисі «Картини зі словацького життя « (1859) вона описала українські обряди — сватання та весілля. Елементи українського фольклору є у збірці «Словацькі казки та оповіді».
Восени 1861 року залишила чоловіка й поїхала в Літомишль, але хвороба й фінансові труднощі змусили її повернутися назад. В січні 1862 року померла в своєму празькому домі «Коло трьох лип» на Прикопі, поховали її на Вишеградському кладовищі.
Казки Божени Нємцової
неділя, 2 лютого 2025 р.
Один до одного вітаються.
Сніжком, дощем землю вмивають,
Травицею і квіткою прикрашають.
Ще всі права Зимонька має,
Тому Весна свій час чекає.
Але не забувай, що теплота сердець,
Допоможе пережити морозець,
А щирість і добре слово,
Кригу розтопить у душі будь-кого.
Тож зі Стрітенням вітання!
Найкращі всім побажання!
ⓒ Тетяна Прокоф’єва