четвер, 4 жовтня 2012 р.

                        1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

«Пусть жизнь нещадно коротка,
Но выше горьких сожалений
Рука, не терпящая лени,
В которой тяжесть молотка,
В которой серп или штурвал,
Перо, лекало иль зубило…
Ушёл, как смену передал,
Чтоб мастерство бессмертным было»

   Міжнародний день людей похилого віку відзначається щорічно 1 жовтня з 1991 року. День літньої людини – це чисте і світле свято. Свято наших батьків, бабусь та дідусів, день, коли ми віддаємо їм свою любов і повагу.
   Метою його святкування є зосередження уваги на проблемах літніх людей, підвищення рівня поінформованості суспільства щодо питань демографічного старіння, індивідуальних та соціальних потреб літніх людей, їх внесок в суспільний розвиток, необхідності зміни ставлення до літніх людей, необхідного догляду, забезпечення їм незалежності, участі в житті громадськості.
   Наближаючись до останньої межі, багато хто з них відчув всю серйозність, чи, навпаки марність життя. До них прийшли хвороби, бідність, залежність, самотність, втрати… Їх забули, до них втратили цікавість, відсторонилися, їх потіснили, викреслили. Але ж душа не старіє і здається їм, що так недавно ще ходили вони до школи, закохувалися, вчились, мріяли, будували плани на майбутнє… і думали як багато у них попереду…
   Поки ми молоді, старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою. Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів.
   У здорової людини, повної сил та наснаги поняття старості відносне: і в похилому віці можна принести багато користі суспільству й собі, якщо жити повноцінно і не слухати тих, хто говорить, що якщо вам за…, то час втрачено. Обминути старість не можна, але й коритися без опору не маємо права. Людина сама здатна відсунути її на один-другий десяток років. Одні відчувають старість в 40-50 років, а інші і в 80 відчувають себе молодими - все залежить тільки від нас самих.
   В Україні триває процес старіння нації, що характеризується стрімким зростанням кількості людей, яким виповнилося 60 років і більше. Згідно демографічного прогнозу в 2015 році ця цифра перевищить 22 відсотки, а до 2026 року - до 27 відсотків.
   На сьогодні відмічається підвищення значимості Дня людей похилого віку, як щорічного свята, що має позитивний суспільний резонанс і підводить підсумки досягнутого.
«Стремительно бегущие года
Остановить не в нашей власт
Так пусть же будет так всегда:
Чем больше лет, тем больше счастья!»
   Бібліотекарі  філії №8 приймали участь у чудовому святі, яке організував депутат міської ради Литвиненко М.В. для людей поважного віку Хмельницького мікрорайону. Це свято проходить для жителів громади вже втретє. І як завжди , лунали  вірші, пісні, слова вдячності, вітання...Було багато квітів та подарунків ювілярам. І хоча голови присутнії вже прикрив "сніг", але  в очах посміхалась весна...Немає коментарів:

Дописати коментар