субота, 6 січня 2018 р.

Історія Різдва: назва і дата

      В ніч із 6 на 7 січня відзначають православне Різдво Христове. Від початку історія Різдва пов’язана з безліччю народних звичаїв і прикмет
      Згідно із християнською релігією, народження Ісуса — утілення в життя старого пророцтва про Месію, Сина Божого. Ісус Христос непорочно народився від Святого Духа Дівою Марією у Віфлеємі, куди до нього з’явилися поклонитися як до майбутнього іудейського царя троє волхвів. Після народження батьки, Йосип і Марія, відвезли сина до Єгипту. Коли цар Ірод помер, Ісус із матір’ю і батьком повернулися в Назарет.
       Першими звістку про появу на світ Спасителя світу отримали пастухи від ангела, який з’явився до них. Вони пішли в печеру і першими схилилися перед немовлятям. Після цього в небі засвітилася Віфлеємська зірка. Услід за зіркою волхви прийшли до Віфлеєму, де вони схилилися перед Ісусом, піднісши йому дари: золото, ладан і смирну. Вони мають глибокий сенс: золото як данина, ладан як Богу, а смирну як тому, хто повинен померти (у ті дні нею мазали померлих).
История Рождества Саме відтоді виникла традиція робити Віфлеємську зірку і прикрашати нею ялинку. Однак звичай святкувати цей день виник набагато пізніше — перша згадка датується IV ст. До цього часу Різдво Христове об’єднували із Хрещенням (6 січня). Як свідчить історія Різдва, свято тоді називали Богоявленням — як прославляння явлення у плоті Сина Божого.

       Уперше Різдво Христове відділили від Хрещення спочатку IV ст. у Римській церкві. А в 337 році папа римський Юлій I затвердив дату святкування — 25 грудня. Таким чином церква прагнула до противаги язичницького поклоніння вірян сонцю.
      Крім того, 25 грудня вважається історичною датою народження Ісуса Христа.
      Прадіди приділяли святковому одягу велику увагу: він мав бути не тільки світлим, але і обов’язково новим. Темний колір оздоблення обіцяв траур у сім’ї, а старий одяг притягує бідність.
     Крім того, у Різдво спостерігали за погодою: завірюха й іній обіцяли багатий урожай, сніг — весна прийде рано, зоряне небо — горох і гречка дадуть найбільший збір.

Немає коментарів:

Дописати коментар