понеділок, 12 липня 2021 р.

Лічильник в гостях у дітей

Сьогодні в бібліотеці проведено заняття  до Десятиліття стійкої енергетики для всіх ( 2014 - 2024) "Лічильник в гостях у дітей". Його метою було  сформувати уявлення малечі про використання енергоресурсів.  Підвести до свідомого розуміння, чому потрібно берегти воду, тепло, світло. Закріпити знання дітей про побутові електроприлади; навчити  правил безпеки при користуванні ними. Виховувати дбайливе відношення до енергоресурсів. Виховувати організованість, бережливість, заповзятість. Познайомити читачів з книгами  , приказами та прислів'ями  про бережливість та дбайливість.


 


Забруднення довкілля, порушення нормального функціонування екосистем, зміна клімату – все це має низку негативних наслідків для нашої Планети та населення кожної країни зокрема.

Сьогодні, як ніколи раніше, науковці й активісти б’ють на сполох, закликаючи владу та пересічних громадян до відповідального споживання товарів, підвищення екологічної свідомості та усвідомлення глобальних наслідків споживацького ставлення до ресурсів Землі.

Екологічні проблеми стали настільки актуальними, що знаходять активне відображення не тільки у роботі громадських організацій, урядів країн, а й у творчості письменників. Особливої уваги заслуговує екопросвітницька література для дітей – майбутнього нашої Планети.

Тож пропонуємо огляд популярних книжок, орієнтованих на дитячу та підліткову вікову категорію  й отримали багато позитивних відгуків від читацької аудиторії.


Галина Ткачук «Книжка про сміття»

    Перед вами книга, яка розповість   про сміття, його вплив на навколишнє середовище і способи, що дозволяють боротися з його негативними наслідками. Зазвичай дітям складно пояснити що таке сміття насправді, вони просто сприймають його як щось звичне, наприклад як сміттєві пакети, які всі щодня викидають в баки, в один або кілька. Книга показує дітям те, на що вони особливо не звертають уваги, наприклад сміття в річці та в морі, що пропливає повз, або ж сміттєві звалища в лісах та парках. Книга пояснює дітям, що хоча сміття заполонило нашу планету, ми однак, завжди повинні прибирати за собою. Крім цього в книзі розповідається про споживання, і те, як ми можемо знизити рівень сміття на нашій планеті.

    Книга інтерактивна, що дозволяє  повністю зануритися у вивчення всіх аспектів життєдіяльності сміття. У ній є місце для запису своїх думок, цікавих спостережень та ідеї. Чому варто купити книгу «Книжка про сміття» Галини Ткачук? «Книжка про сміття» – це книжка про одну з найбільших проблем в сучасній екології. Саме тому, дуже важливо донести інформацію про сміття до підростаючого покоління. Автор книги пропонує зробити це в максимально зрозумілій, простій і інтерактивній формі. На сторінках цього видання діти прочитають про важливість прибирати за собою сміття, його вплив на навколишній світ і про екологічні підходи до зниження рівня сміття на планеті.


Еріка Файві, Білл Славін «Сміттєва революція»

   Книга розглядає увесь життєвий цикл речей, які ми використовуємо, збираємо, перероблюємо — і навіть перетворюємо на нові матеріали.  Варто поринути у читання, щоб з’ясувати:  звідки походить вода, яку ти п’єш;  що відбувається з твоїм одягом, коли ти з нього виростаєш;  як твій старий мобільний телефон може захистити тропічний ліс.

Надруковано на папері, який виготовлено з переробленої вживаної упаковки ТetraPak.

Зої Такер, Зої Персіко «Ґрета і Гіганти»  

   Коли Ґрета була ненабагато старша за тебе, вона дізналася про явище, яке називається зміною клімату. Через зміну клімату світ стає дедалі теплішим, і це призводить до великої шкоди. Всі науковці згодні з тим, що підвищення температури довкілля викликане діяльністю людини. Коли ми рубаємо дерева та спалюємо вугілля, нафту й газ (тобто викопне паливо), у повітря виходить речовина, яка називається «вуглекислий газ», і від цього світ нагрівається. Полярний лід тане, і рівень моря підвищується. Ліси вирубують, і тварини залишаються без домівок.

   На Землі вже стало на один градус тепліше, ніж колись. Це призвело до ще страшніших лісових пожеж, бур і повеней, а понад мільйон людей, які жили біля узбережжя, були змушені покинути свої домівки. Якщо ми й далі так житимемо, все буде тільки гірше.

   Зміна клімату — найбільша криза, з якою коли-небудь стикалися люди. Ґрета знала все це й не могла зрозуміти, чому ніхто цьому не протидіє. Тож коли їй було 15 років, вона пішла на страйк замість школи, сівши під будівлею парламенту Швеції з плакатом, на якому був напис: «Страйк заради клімату». За якийсь час поруч із нею почали зупинятися люди, а тепер її протест спонукає дітей і дорослих з усього світу теж протистояти зміні клімату. Ґрета спілкувалася з політиками з багатьох країн, а 2019 року її номінували на Нобелівську премію миру.










Немає коментарів:

Дописати коментар