понеділок, 28 листопада 2016 р.

«Я родом звідти, де Дніпро тече…»

   

       Літературне надбання Світловодщини  нещодано доповнили книги  поета-земляка, перекладача, гумориста  Очерченка Костя Гавриловича, який проживає в Єлгаві «Люблю тебе таку, яка ти є…» та  монографія  Олени Кудьєвої  «Пётр Кодьев» .

   Презентація цих книг вІдбувалася у бібліотеці  - філії №8 Світловодської ЦМБС  27листопада. Ще за пів години до заходу  організаторів презентації, а це керівник літературного об’єднання «Літо» Лідія Андріївна Лаврик, зберігач фондів Світловодського краєзнавчого музею Ткачук Тетяна Леонідівна та бібліотекарі філії  №8, непокоїла думка чи зберуться слухачі? Але  переживання були марними: в 10.00 читальний зал філії був повний, причому, прийшли сюди люди різного віку – від юних до  ветеранів, що підкреслює інтерес  світловодців до культурних надбань, історії свого краю.     Гостей заходу зустрічали пісні  на слова Кості Гавриловича, адже він не просто поет,  гуморист, перекладач, автор літературних передач для українського радіо, присвячених творчості латиських письменників Віліса Лаціса, Андрейса Упіта, Анни Кемпе та ін., а й автор пісень. Його пісні на музику київського композитора Юри знають не тільки в Україні. Бібліотекар Харламова Тетяна Миколаївна зробила  огляд книг  поета  з фондів книгозбірні.            Присутнім стала до вподоби    слайд- презентацію «Я родом звідти,  де   Дніпро тече…», в якій  висвітлено   тяжкий життевий шлях Костя Оверченка та його жагу до життя, адже в свої 96 років, пройшовши війну, полон, повоєнні роки він залишається активним членом суспільства, який всією душею слідкує і переживає за подіями в Україні,  Світловодська, за що і нагороджений літературню премією імені Є.Маланюка , а  за великий особистий внесок у розвиток латвійсько-українських стосунків орденом «Бронзовий козацький Хрест ІІІ ступеня».
      Доповнили презентацію Лідія Андріївна Лаврик,   яка саме і підготувала книгу до видання, та вихованці школи інтернату №1 з вихователем Коробкіною Тетяною Василівною, котрі декламували  вірші поета. До молодшого поколінні приєдналися й люди поважного віку. Голосне читання поезії нікого не залишило байдужим, багатьох затронули за душу рядки  поета про  місто, якого вже нема на карті – Новогеоргієвськ…Учні з захопленням мандрували віртуальною екскурсією по вулицям, які зараз сховали води Кременчуцького водосховища, а  дорослі – переселенці,  з  сльозами на очах згадували місця свого дитинства.

Тетяна Леонидівна Ткачук продовжила тему Новогеоргієвська, адже с цим містом пов’язана доля   ще одного героя цього заходу художника – живописця    – Пера Івановича Кодьєва. Його імя відоме широкому мистецькому загалу.

 Презентуючи  монографію   доньки  художника  Олени Кодьєва, мистецвознавця за фахом, Ткачук Т.Л.  ознайомила    з життевим  і  творчим шляхом     земляка,  який був  одним з засновників  Національної Спілкм художників України та організатором  нової для України справи реставрації творів образотворчого мистецтва,   та запросила присутніх до краєзнавчого музею переглянути роботи  художника,  адже  саме зараз виставлені  в ера\знавчому музеї  картини Петра Івановича «Босоноге дитинство» і «Повернення Шевченко із  заслання».
        На згадку про зустріч, всі  присутні заходу,  отримали  книги Кості Оверченка «Люблю тебе таку, яка ти   є…»   та «Колючі рядки» в  дарунок.


Немає коментарів:

Дописати коментар