вівторок, 21 березня 2017 р.

Все, що душа довірила словам

      Чи задумувались ви коли-небудь, звідки в душі людини народжуються геніальні вірші? Від чого з’являється дивовижний дар,  який спонукає звичайні слова звучати по-новому, від яких сильніше б’ється  серце і захоплює подих?
Поетичне слово містить у собі якусь незриму, непомітну і водночас велику силу. Воно народжується не на Землі, а десь у височині блакитного неба.
     Не підлягає сумніву, що поезія відіграє одну з провідних ролей у духовному збагаченні людини. Тому, рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО було визначено  21 березня – Всесвітнім  днем  поезії  . Це свято відзначається з 1999 року.  У житті все починається з чогось : річечка із струмочка, дерево із коріння. Так і в поезії. Т. Шевченко і Леся Українка, І.Франко і  С .Єсєнін, О.Пушкін і М.Лермонтов, Л.Костенко і В. Стус… - ці імена входять в наше життя з дитинства і залишаться з нами до кінця. Кожний знаходить в них щось своє, близьке і зрозуміле.  Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.
        Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Переконатись  в цьому  мали змогу гості та  поети різного віку бібліотеки 21 березня на Святі поезії « Все, що душа довірила словам»,

на якому звучали вірші, написані місцевими поетами за минулий рік. І нехай, у більшості виступаючих це перші спроби, проте – написані від душі. Всім було весело,  цікаво, а найголовніше, що ніхто не залишився байдужим.  Від керівника літературного об'єднання "Літо", Лідії Андріївни Лаврик, кожен отримав книгу відомого світловодського поета Костя Оверченко. Після заходу  на всіх чекав святковий стіл з солодощами та духмяним чаєм. 

Немає коментарів:

Дописати коментар