субота, 7 грудня 2024 р.

     

У місцині лісовій Метушня святкова. Скрізь турбота Новорічна Гарна ...ялинкова. Всі зібралися зайці
На лісній галяві,
Щоб гірлянди почепити
Срібнозолотаві.
Кульки, коники , вогні...
Ялинці пасують.
Ще й малюнки різнобарвні
Зайчата малюють.
Одягнув мороз ялинку
Срібним переливом,
І тепер вона -красуня,
Сяє дивним-дивом.
Дуже весело було,
Тішаться зайчата,
Поспішають Новий рік
Разом зустрічати.
Криницька Алла.06.12.24.
Стрибав зайчик по сніжку
У морозну днину.
На своїм шляху зустрів
Зелену ялину.
Від лисички утікав,
Біг та пригинався.
Під ялинкою -красою
Зайчик заховався.
По сліду лисичка йшла,
Зайчика шукала.
Та ялиночка колюча
Її не пускала.
Поколола лисці ніс,
Вуха , хвіст скрутила.
Більше зайця не чіпала,
Бо не мала сили.
Криницька Алла 6.12.24.

 

четвер, 5 грудня 2024 р.

                                                 

Дорогі діти!

 Я, Святий Миколай, щиро вітаю вас зі святом, яке приносить у кожну домівку тепло, радість і трішки дива! Ви — найцінніший скарб, і ваші добрі серця, усмішки та мрії роблять світ яскравішим.

 Я знаю, як сильно ви любите книги, які зберігає ваша чудова бібліотека. Вони — це двері у чарівні світи, в яких живуть казкові герої, хоробрі лицарі, сміливі мандрівники та добрі феї.

 Хочу побажати вам завжди залишатися добрими, щирими і допитливими! Нехай у ваших серцях палає вогник мрій, а поруч будуть ті, хто завжди підтримає.

 Чекайте на подарунки, вірте в дива і пам’ятайте: добро завжди повертається сторицею!

 З любов'ю та найкращими побажаннями,

Ваш Святий Миколай



Серцем покликані до милосердя: волонтерський рух в Україні та світі


 У читальній залі бібліотеки сьогодні відбулася унікальна подія – «волонтерський десант», присвячений темі доброчинності та взаємодопомоги. Захід зібрав активних громадян, учнів 7 – 9 класів, представників місцевої волонтерської організації «Тепла справа», бібліотекарів та всіх, кому небайдужа ідея допомоги ближньому.

                                        

   Волонтерство – це не просто робота без винагороди, це поклик серця, що спонукає людей допомагати іншим у найважчі моменти. Під час заходу обговорювали роль волонтерів у сучасному суспільстві, ділилися досвідом допомоги під час кризових ситуацій та розглядали історії успіху волонтерських ініціатив в Україні та за кордоном.

    Особливу увагу приділили ролі волонтерів під час війни, адже саме вони стали важливими героями тилу: допомагають військовим, підтримують переселенців, збирають гуманітарну допомогу для постраждалих. Представники волонтерської організації «Тепла справа» поділилися надихаючими прикладами, як силами громади можна досягати великих результатів.

  Керівник «Теплої справи» Ліза Донець,в честь Дня волонтера, нагородила волонтерів подяками та сувенірами.

 

      Під час заходу також організували майстер-класи: усі охочі змогли спробувати себе у плетінні маскувальних сіток, виготовленні окопних свічок та зборі базових аптечок.

       Волонтерський десант у бібліотеці став доказом того, що кожен може змінювати світ на краще. Адже добро, помножене на зусилля багатьох, завжди має більшу силу!

                      

Дорогі волонтери!

Щиро вітаємо вас із Днем волонтера!
Ваші добрі серця, небайдужість і щоденна праця є прикладом справжнього людяного покликання. Завдяки вашій підтримці, теплу та самовідданості змінюється світ, запалюються нові надії та повертається віра в добро.
Дякуємо за те, що ви поруч у найскладніші моменти, що допомагаєте тим, хто цього потребує найбільше. Нехай ваша шляхетна праця приносить радість, натхнення та нові сили.
Бажаємо вам здоров’я, невичерпної енергії, щасливих моментів і вдячних усмішок людей, яким ви допомогли. Хай добро, яке ви даруєте світу, повертається до вас сторицею!






понеділок, 2 грудня 2024 р.

 #ТижденьЧитання2024


Бібліотека- філія 8 КЗ «Світловодська МЦБС» приєдналась до тижня Національного дитячого читання, який розпочався з 2 грудня і триватиме до 8 грудня.

Це чудова нагода об'єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими.


Гаслом Тижня читання стало "Світло історій". У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному.

Чекаємо на вас у нашій бібліотеці! Разом ми створимо незабутні спогади та відкриємо нові сторінки країнської та світової літератури.

субота, 23 листопада 2024 р.

                                        Сьогодні в Україні — День пам’яті жертв голодоморів.

Щороку в четверту суботу листопада ми згадуємо мільйони невинних, які загинули через штучні голоди 1932–1933, 1921–1923 та 1946–1947 років.
У ці трагічні часи радянський тоталітарний режим цілеспрямовано нищив українців. За оцінками, від голодоморів загинуло від 3,5 до 10 мільйонів людей.
Вічна пам’ять.



пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

 Традиційно Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка нагороджує юних переможців та лауреатів обласних турів всеукраїнських конкурсів «Лідер читання» і «Творчі канікули». Тож дитячі книжки, ексклюзивні грамоти та дипломи підготовлені цьогоріч для 31 конкурсанта. Подарунки вже в дорозі! Усім дітям бажаємо успіхів у навчанні та творчості! До зустрічі у конкурсах нового 2025 року!

неділя, 3 листопада 2024 р.

Поетичні ластівки душі Віктора Сурженка

    Хочемо Вас познайомити з  творчостю Віктора Сурженка, відомого  Світловодського поета і автора багатьох натхненних віршів. Захід під назвою "Поетичні ластівки душі Віктора Сурженка, який пройшов в рамках засідання літературного об'єднання "Літо" зібрав шанувальників його творчості, які мали змогу насолодитися глибокою поетичною ліричністю та чуттєвістю творів автора.

 Протягом заходу прозвучали найвідоміші вірші Сурженка, кожен з яких ніби був пронизаний емоціями, любов’ю до рідної землі, щирістю почуттів та філософськими роздумами. Слова його поезії стали справжніми ластівками, які злітали в душі слухачів, торкаючись найпотаємніших струн серця.

  На завершення заходу присутні обмінялися враженнями від почутого та подякували організаторам за можливість доторкнутися до справжньої української поетичної краси. "Поетичні ластівки" Віктора Сурженка ще довго нагадуватимуть нам про силу і красу слова, здатного зцілювати душу.






понеділок, 28 жовтня 2024 р.

 Романтична, життєствердна, правдива, пронизлива - ще багато епітетів можна підібрати до поеми про Анну Ярославну, автором якої є член літературної студії "Літо" Валентина Павленко. Щиро дякуємо Валентині Григорівні за неймовірно емоційну зустріч в стінах бібліотеки!

Тетяна Головачова.


неділя, 27 жовтня 2024 р.

"Stop суржик!": Мовний патруль допомагає чистоті української мови

 

     До Дня української писемності та мови в бібліотеці  пройшов захід під назвою "Stop суржик!", що мав на меті допомогти читачам вдосконалити свої мовні навички та зменшити використання суржику в повсякденному житті. Ініціатива, організувати мовний патруль  була членів   нового мовного клубу «Українською, будь ласка!», спрямована на популяризацію чистої української мови та підвищення культури спілкування.

    Під час заходу мовного патруля, члени клубу  допомагали читачам розпізнавати та виправляти поширені мовні помилки, давали поради щодо використання літературних варіантів слів замість змішаних форм. Кожен охочий зміг долучитися до інтерактивних вправ, перевірити свої знання української мови й отримати корисні рекомендації для щоденного спілкування.

   "Stop суржик!"   здобув прихильників серед молоді та дорослих, які прагнуть вдосконалити свої мовні навички. Завдяки такої  ініціативи українська мова стає багатшою, а її використання — ще більш приємним і змістовним.

27 жовтня святкують День української писемності і мови.

   День української писемності та мови щороку відзначають 27 жовтня. Це свято встановлене щоб вшанувати українське слово, культуру і літературну спадщину. Цей день також обраний на честь Преподобного Нестора-Літописця — автора "Повісті минулих літ", першого літопису Київської Русі, який заклав основи української історіографії та писемності.

Серед традицій цього дня — написання Радіодиктанту національної єдності, який об’єднує українців у всьому світі. Ми долучилися до нього вчора. 

Відзначення Дня української писемності та мови наголошує на важливості збереження й розвитку української мови, особливо в умовах глобалізації та сучасних викликів.

 

четвер, 24 жовтня 2024 р.

Анна Київська : Поема Валентини Григорівни Павленко про Українську Королеву Франції

    Українська історія багата на постаті, які вплинули не лише на розвиток своєї землі, а й залишили помітний слід у європейській культурі. Однією з таких постатей є Анна Ярославна — донька князя Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції. В її особі відбувся унікальний зв'язок між Київською Руссю та середньовічною Європою, і саме їй присвячена поема нашої поетки з Світловодська, члена літературного об'єднання "Літо"  -   Валентини Григорівни Павленко. Сьогодні вона презентувала поему у нашій бібліотеці. 
    Наша бібліотека налічує тільки 2  художні книги про Анну Ярославну.

   У своїй поемі Валентини Григорівни Павленко розкриває образ Анни Київської як символ мудрості, дипломатії та стійкості. Через поетичне слово вона показує Анну як неординарну жінку, яка не тільки посіла трон однієї з найвпливовіших європейських держав, але й зуміла стати важливим голосом у тогочасному суспільстві.

   Автор зображує героїню поеми як жінку, яка привнесла у Францію культуру та освіту Київської Русі. Завдяки її зусиллям Франція отримала доступ до нових знань, релігійних книг і, ймовірно, мистецтв. Павленко майстерно використовує історичні деталі, щоб передати значущість цієї особистості для сучасного читача.

   Мова, яку використовує автор, емоційна й багатогранна, що дозволяє глибше відчути атмосферу епохи та внутрішній світ героїні. В поемі відчувається повага Валентини Григорівни до Анни, яка в її баченні втілює споконвічні національні ідеали — мудрість, духовність, красу  і вірність своїй землі.

  Павленко не тільки зображує історичну постать, а й створює художній образ, близький українському читачеві. Сильна, впевнена та водночас ніжна і мудра, Анна виступає своєрідним символом зв'язку між Україною і Європою.


   Поема Павленко про Анну Ярославну   актуальна для сучасних читачів, адже показує, що Україна завжди була частиною європейської історії. Через образ Анни автор запрошує нас згадати та усвідомити глибокий культурний спадок, який українці можуть і повинні пишатися.

  Прослухавши цю поему, ми краще усвідомлюємо, що нація, яка пам’ятає своїх героїв, має майбутнє. Валентини Григорівни своєю поемою відроджує ім’я Анни Київської, яке стає натхненням для українців у боротьбі за визнання, культурну ідентичність і місце у світовій історії.

   Таким чином, поема Валентини Григорівни про Анну Київську — це не лише поетичний твір, а й культурний міст між минулим і сьогоденням, що об’єднує українців у гордості за свою країну та її вплив на світову культуру.

 Дуже хочеться щоб  рукопис, перетворився в книгу якомога швидше, щоб більше читачів доторкнулися до історії.



понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Виставка-реквієм "Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні" до Дня визволення від нацистських загарбників

   У бібліотеці  відкрилася виставка-реквієм "Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні", присвячена Дню визволення від нацистських загарбників.  Ця подія об’єднала всіх, хто прагне вшанувати пам’ять героїв, що боролися за свободу та мирне майбутнє України.

   Виставка розповідає про героїчний шлях українців, які брали участь у визвольній боротьбі під час Другої світової війни. На експозиції представлені фотознімки військових років  та книги  про цю подію. Кожен артефакт — це окреме життя, окрема історія про мужність і самопожертву.

   У відкритті виставки взяли участь  молодь, яка з великим інтересом ознайомлювалася з подіями тих часів. Бібліотекарі наголошували на значенні цієї дати для українського народу, на необхідності зберігати пам'ять про подвиги наших предків.

   Виставка триватиме до кінця місяця, і кожен охочий може її відвідати, щоб згадати події, які формували наше сьогодення. Запрошуємо всіх приєднатися до цієї пам’ятної події, адже пам’ять про минуле — це наш обов’язок перед майбутніми поколіннями.

Бібліотека як міст до е-урядування: новий майстер-клас для громади

  


   У нашій бібліотеці відбувся майстер-клас для керівників дитячим читанням під назвою "Бібліотека - міст до е-урядування", присвячений сучасним цифровим технологіям та ролі бібліотек у їх поширенні серед населення. Захід об’єднав активних громадян, які прагнуть оволодіти навичками користування державними електронними послугами.

   Під час заходу відвідувачі отримали практичні знання з використання онлайн-платформ для отримання різноманітних адміністративних послуг, таких як реєстрація бізнесу, замовлення довідок, оформлення документів, сплата податків тощо. Бібліотекарі детально пояснили, як безпечно реєструватися та працювати на порталі державних послуг, щоб уникнути типових помилок.

   Майстер-клас нагадав, що бібліотека сьогодні - це не лише центр культури, а й місце, де мешканці можуть навчитися новому, підвищити цифрову грамотність і здобути доступ до необхідних державних сервісів. Такий підхід сприяє зміцненню взаємодії між громадянами та державою, створюючи нові можливості для кожного.

неділя, 20 жовтня 2024 р.

Німецька книжкова полиця


    Бібліотека – філія №8  КЗ «Світловодська МЦБС» стала учасницею проєкту «Німецька книжкова поличка в Україні» та вже отримала комплект із 14-ти нових видань книжок німецьких авторів, перекладених українською мовою, для створення у себе книжкової полички німецької літератури.

   Серед видань: «Критика сили судження» Імануеля Канта, роман «Зачарована гора» Томаса Манна, «Три п’єси з екзилю» Бертольда Брехта, найвідоміший роман-колаж «Берлін Александерплац» класика німецької літератури Альфреда Дебліна.

   Поціновувачам екранізованих книг сподобається роман-бестселер Бернарда Шлінка «Читець». Цей твір перекладено майже 40 мовами, серед яких і українська, а однойменний фільм, відзнятий у 2009 році здобув низку міжнародних призів.

   Тринадцятьма мовами перекладено і роман «Прокляття дому» яскравої представниці жіночого «письменницького дива» літератури об’єднаної Німеччини Джені Ерпенбек. Перекладачка українською Христина Назаркевич- доцентка кафедри німецької філології Львівського національного університету ім. І. Франка.

  Читачам-підліткам  адресовані трилер «Ереб» найуспішнішої сучасної австрійської авторки Урсули Познанскі та роман Бова Б’єрга «Ауергаус».

  Поміж переданих бібліотеці книг є також «Нічого, крім привидів» Юдіт Германн, романи Іріс Ганіка «Властиве», Данієля Кельмана «Тіль», «Восьме життя» Ніно Харатішвілі, оповідання Арно Шмідта, есей про споживання «Речі і люди» історика Вольфганга Шивельбуша.

  Усі книги побачили світ завдяки «Обміну між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією», що фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації та реалізується Goethe–Institut в Україні, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів, Українським інститутом книги.

   Щиро дякуємо організаторам та партнерам проєкту за підтримку українських бібліотек.

  “Німецька книжкова полиця” в  нашій бібліотеці  запрошує читачів до знайомства з новинками.