8 січня минає 90 років з дня народження Василя Симоненка – українського поета, журналіста, шістдесятника, борця українського руху опору.
«Живе лиш той, хто не живе для себе,
Хто для других виборює життя»…
«Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!»…
«Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину»…
Ці рядки з поезій, що стали нині крилатими висловами, належать Василю Симоненку.
Василь Симоненко не дожив навіть до тридцяти. Попри це його поезію досі вивчають у школах, а його ім’я намертво закарбувалося на сторінках української літератури у розділі «Шістдесятники». В своїх віршах окрім любові до Батьківщини часто критикував радянський устрій і ворогів української державності. Українська нація, був впевнений Симоненко - після тоталітарних жахів імперії, після геноцидів і голодоморів - посяде гідне місце в житті цивілізованого вільного людства. За своє коротке життя Василь Симоненко зміг написати кілька поезій та новел, провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за ïï долю. Поет отримав Шевченківську премію лише через 30 років, уже в Незалежній Україні, посмертно. Запрошуємо відвідати нашу книжкову виставку "Я син свого народу", яка діятиме до 17 січня.
Матеріали, що представлені на ній, будуть цікавими для усіх, хто хоче більше познайомитися з творчістю поета та дізнатися про його таке коротке, але яскраве життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар