вівторок, 23 лютого 2016 р.

Небесна сотня: герої не вмирають


Небесна сотня: герої не вмирають

21 лютого 2016 р. в міській бібліотеці-філії №8 відбувся День  памяті Героїв Небесної сотні «Незгасна пам’ять Небесної сотні» для учнів 5-9 класів школи-інтернату №1.

.Зустріч розпочалася вшануванням хвилиною мовчання пам’яті невинно загиблих на Майдані, присутні ознайомились з сайтом Небесної сотні, прослухали пісню «Пливе кача по Тисині», яка стала гімном-символом загиблим героям і запалили свічку памяті. Бібліотекар Харламова Т.М. представила виставку матеріалів «Небесна сотня: герої не вмирають», .

Вихователь Коробкіна Т.В. розповіла про історичні події в Україні два роки тому, що молодь вийшла на Майдан з миром висловити незгоду з курсом  діючої влади проти європейського майбутнього країни. А зустріли їх побиття і кулі. Вшанувати загиблих, підтримати молодь проти існуючого режиму піднялись люди зі всіх куточків країни… Зачитані були вірші І. Каліниченка «Моя Україно, розлогі смереки», Андрія Любки «Казав чоловік: мені не бачити сонця…», написаному після розстрілу майданівців

Хвилюючою була розповідь учасника Майдану та АТО на сході України Янковського Віктора Романовича , який був запрошений на захід. Учні з цікавістю слухали гостя. У його спогадах відчувався глибокий біль та патріотизм, захоплення молоддю, що була на Майдані, яка має бути гідним прикладам для наслідування, Також був відчутним і смуток про непокараних винних у побитті студентів та розстрілах людей, зрада інтересів Майдану з  боку окремих політичних діячів.  Звучали побажання  до молоді пам’ятати про Героїв Небесної Сотні, бути  справжніми патріотами, та любити Україну понад усе!

Було продемонстровано документальне відео «Небесна сотня. Зима, що нас змінила!» (https://www.youtube.com/watch?v=h6XQYnTcg28 ), яке не залишило байдужими нікого із присутніх. Криваві події майдану 18-20 лютого 2014 року  повернули у події дворічного минулого.

Після закінчення заходу всі учасники вшанували пам’ять загиблих земляків за гідність і свободу України біля Дошки пам’яті «Герої не вмирають», що на території міського військкомату.

Нехай світло запаленої свічки буде пам’яттю тим, хто навічно пішов у життя – наголосили присутні. 

Немає коментарів:

Дописати коментар